Forum TechLipton - Forum Komputerowe

Pełna wersja: Który wybrać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
planuję trochę modernizację komputera i chciałbym dokupić 2 rzeczy - zasilacz i SSD. Dysk już wybrany i postanowiłem dorzucić kilka złotych od MX500 250 gb co uważam za słuszny wybór patrząc po recenzjach. Został mi jeszcze zasilacz. Na początku planowałem kupić jakiś używany jednak czytając forum nie byłoby to słuszne. Zauważyłem promocję na xkom tą z -30 zł, więc akurat mi się przyda Big Grin

-Przechodząc do rzeczy czy 500W wystarczy do tego configu (niżej) czy potrzeba 600W? 
-Przeglądając oferty SilentiumPC 500W Vero L2 mi bardzi odpowiada przez cenę jak i płaskie kable. 

Config:
CPU: I3 6100
GPU: R9 280X Gigabyte
RAM: 8GB 2x 4GB Corsair 2133mhz
PSU: Corsair TX 650w (wymiana przez piszczące cewki Sad )
HDD: WD BLUE 1TB 2,5 CALA
MOBO: Gigabyte GA-H110M-S2H
CASE: Modecom Rea
+ww.SSD

Dodam, że na kalkulatorach mocy wyszło mi:
-outervision Load Wattage: 470 W (ale z tego co kiedyś czytałem tu są chyba zawyżone wartości)
- bequiet calcualtor: 370

Wystarczy na spokojnie ten 500W?
Nie ulega wątpliwości, że ten R9 to elektrownia. Na pewno weź zasilacz 600W, kalkulatorem się nie przejmuj, 470 nie ma opcji, że pociągnie. Ale te 300 to raczej bez problemu, lub trochę więcej. Vero 600 zapewnia 588W na linii 12V także będziesz miał bardzo duży zapas i zasilacz nie będzie przez to zmuszony pracować na wysokich obrotach co przeniesie się na kulturę pracy czy zużycie po prostu.
SSD polecam Ci wziąć wersję 500gb, dokładasz bardzo mało, a dostajesz dwa razy więcej pojemności. Wersje poniżej 500GB są mniej opłacalne ogólnie.
Dokładać do SSDka już nie chcę bo i tak na początku chciałem kupić jakiś zwykły za ~150 zł. Trochę szkoda, że ten 500W nie zdoła bo budżet ograniczony ale wolę dopłacić ~20zł jak kultura pracy ma być lepsza.
Ależ Vero 500 też podoła, nie ma żadnego problemu, żeby go wziąć, ale czy nie lepiej dołożyć te parę złotych i mieć spokój na przyszłość ?
A ten TX nie kwalifikował Ci się na wymianę w sklepie ?
Ten TX już ma kilka ładnych parę lat, nawet nie pamiętam gdzie był kupowany Wink
No to bier nowy i ju.
Prędkość obrotowa wentylatora w zasilaczu skaluje się wraz z narastającym obciążeniem. Weź 600w żeby nie zrobić z komputera helikopter.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Zdecydowałem się na wybór Vero l2 600W i wczoraj znalazłem ciekawą ofertę na olx a mianowicie ten zasilacz rzekomo kupiony w lutym zeszłego roku za kwotę 100 zł. Gwarancja powinna być a jest to jednak o połowę taniej niż w sklepie. I tu jedno "ale" brak paragonu. Jak to jest z gwarancją jak właściciel zgubił paragon? Czy po numerach seryjnych przyjmą mi jeśli miałbym z nim jakieś problemy? Kupiony został w x-komie.
Nie. Musisz mieć dowód zakupu

Dobra to nie będę kombinował i zamówię normalnie z xkomu. Mam tylko nadzieję, że za 2 dni nie będzie żadnej promocji na to co kupiłem bo ostatnio mam do tego szczęście
Mam tak za każdym razem. To jest chyba nieuniknione xdd

Nie chcę robić osobnego wątku, więc napisze tu. Jutro już będę miał u siebie SSD i postanowiłem, że zrobię formata. Najszybszą opcją chyba będzie zgrać plik ISO na SSD odpalić bootowanie z SSD i zainstalować. I tu moje pytanie. Co z kluczem od windowsa? Coś czytałem, że jeśli teraz mam aktywną licencje to po reinstalacji automatycznie to przechodzi?